Nasledujúce


UŽ V UTOROK POSLANCI HLASUJÚ O ZÁKAZE CHOVU PSOV V OSADÁCH!

81 Zhliadnutia
REPUBLIKA
347
Publikované 27 Jun 2021 / V Politika

V⁣šetci dobre poznáme tie hrozivé zábery zbedačených, utýraných, vyhladovaných a zavraždených psov v mnohých osadách. Psie zabíjačky, psia masť, psí guláš alebo zapaľovanie psov, bývajú v niektorých osadách každodennou realitou.
Viac ako 60 000 ľudí podpísalo internetovú petíciu za zákaz chovu psov v nelegálnych osadách. Poslanci hnutia Republika preto predložili do NR SR návrh zákona, ktorý by dovoľoval vlastníctvo psa len na pozemku alebo v nehnuteľnosti, ku ktorej má vlastník psa vlastnícke alebo užívacie právo. V prípade, že by psa držal v nelegálnej čiernej stavbe alebo na okupovanom pozemku, dopúšťal by sa priestupku a následne aj trestného činu.
Tento zákon by elegantne zakázal chovať psy v nelegálnych osadách a slušných ľudí by sa pritom nijak nedotkol.
Poslanci Národnej rady, ktorí sa mnohokrát bijú do pŕs, ako im na životoch zvierat záleží, a ako nestrpia týranie, tak majú historickú šancu zachrániť tisíce psích životov. Jedným stlačením gombíka na hlasovacom zariadení.
Hlasovať sa bude už v utorok o 17:00, preto neváhajte a píšte vládnym poslancom, aby tento zákon podporili. Verejný tlak môže zabrať.

Zobraziť viac
0 Komentáre sort Triediť podľa

Nasledujúce