Nasledujúce


MUSÍME POMÁHAŤ ĽUĎOM, KTORÍ POMOC POTREBUJÚ!

255 Zhliadnutia
REPUBLIKA
362
Publikované 01 Mar 2022 / V Politika

⁣ NESMIEME VŠAK NECHAŤ HRANICE OTVORENÉ PRE RÔZNYCH EKONOMICKÝCH MIGRANTOV!
⁣Včera večer sme navštívili hraničný prechod Vyšné Nemecké. Naskytli sa nám ťažké pohľady na ženy s deťmi, ktoré v zime čakali na príbuzných z viacerých štátov EÚ. Taktiež sme však videli mnoho mladých mužov z Afriky, ktorí sa cez hranice dostali na naše územie.
Iste, časť z nich sú študenti, ktorí mali aj v spolupráci s veľvyslanectvami dohodnutú dopravu na najbližšie medzinárodné letisko, odkiaľ sa chcú vrátiť domov. Mnohí sa však po hranici pohybujú úplne bez batožiny, správajú sa arogantne a nikto v skutočnosti nevie dokázať, či ide o študentov.
Problémom je, že sú na Slovensko púšťaní bez kontroly všetci, ktorých pustí Ukrajinská strana. Hovorí sa otvorene, že ekonomickí migranti, ktorí uviazli v Bielorusku po neúspešnej snahe prebiť sa cez Poľskú hranicu, dnes prúdia cez Ukrajinu aj ku nám. Ukrajinskí colníci ich sem púšťajú a na Slovensku majú následne voľný pohyb. Môžu ísť kamkoľvek, bez vedomia štátu o ich zámeroch a cieľoch ich cesty.
Médiá, liberáli a rôzne policajné fb stránky skrátka klamú, ak tvrdia že všetci títo cudzinci sú študenti! Netušia, či je to tak! Nemajú to ako dokázať, pretože hranica je úplne deravá a prejde sem hocikto.
Som plne za pomoc vojnovým utečencom z Ukrajiny. Priniesli sme im materiál a potraviny, dobrovoľníkom ponúkli ubytovanie pre Ukrajincov a vybavili mikrobusy, na ktoré sa v prípade potreby vedia spoľahnúť.
Pri všetkej pomoci štátu je však mimoriadne potrebné, aby bola zachovaná aj bezpečnosť občanov. Nemôžeme sem pustiť hockoho, kto využil situáciu a po neúspešnom dobývaní poľských hraníc násilím, sa rozhodol preniknúť cez tie naše!
My netušíme, koľko takýchto ľudí sa tu pohybuje a či niektorí nemôžu predstavovať bezpečnostné riziko. Nevieme ani, koľko ich ešte môže prísť, keď vedia, ako ľahko cez hranicu prejdú (možno s malým úplatkom pre UA colníkov).
Ministerstvo musí podniknúť zásadné bezpečnostné opatrenia, aby sme presne vedeli rozlíšiť, kto sem uteká. Či už ako Ukrajinec, alebo študent s vybaveným odvozom, alebo kto sa nekalými spôsobmi snaží dostať do Európy. V Bieloruských táboroch ich bolo obrovské množstvo, preto nemôžeme riskovať, že sa všetci dostanú sem! Vláda a polícia predsa musia vedieť, kam tí ľudia idú a odkiaľ prišli! Nemôžu sa tu pohybovať voľne, keď o nich nič nevieme! Emócie nesmú nahradiť zákony!
Chcem sa však poďakovať všetkým dobrovoľníkom a ľuďom, ktorí pridali ruku k dielu. Našim Slovanským bratom musíme pomôcť. Obyčajní ľudia nemôžu za katastrofu, ktorú rozohrali politici.

Zobraziť viac
1 Komentáre sort Triediť podľa

introvertja
introvertja 4 mesiace pred

A inak kde sú tie pravidelné informácie o tom, koľko ľudí zase zomrelo na covid, koľko je očkovaných, koľko je v ťažkom stave, ako máme preplnené nemocnice...nič? To ako prišla vojna, tak covid sa asi normálne zľakol a prestal útočiť :D Na základe tohto aspoň vidno, čo je téma. A v mainstreamových médiách naozaj iba téma, ktorá môže zo dňa na deň skončiť a všetci sa tvárime, akoby sa nič nestalo. Šak čo, že nás mal covid vyhladiť. Už nie je dôležitý, teraz je téma vojna na Ukrajine a zlý Rusi (všetci bez rozdielu). Ale inak faktom zostáva, že vďaka vojne na Ukrajine tu už všetci nezomrieme na covid. Rusi nás doslova zachránili pred apokalypsou :D Ešte by sme im mohli na základe toho, čím nás doteraz mainstream kŕmil ďakovať :D

   1    0
Zobraziť viac

Nasledujúce