Nasledujúce


VLÁDA ÚTOČÍ NA ŽIVOTY NAŠICH DETÍ! OSADNÍKOV ZO ŠPECIÁLNYCH ŠKÔL CHCE ROZDEĽOVAŤ MEDZI BEŽNÉ ŠKOLY!

214 Zhliadnutia
REPUBLIKA
362
Publikované 18 Jun 2021 / V Politika

⁣Vládny návrh zákona o štátnej správe v školstve, ktorý bol na tejto schôdzi finálne schválený presúva celé špeciálne školstvo z Ministerstva vnútra, pod Ministerstvo školstva a taktiež mení pôsobnosť regionálnych úradov školstva, ktoré dodnes spadali pod samosprávne kraje.
V dôvodovej správe k tomuto návrhu zákona Ministerstvo uvádza, že jeho cieľom je riešenie "nespravodlivého" zaraďovania detí z osád do špeciálnych základných škôl, čím vraj dochádza k ich diskriminácii. Existenciu takéhoto "systémového rasizmu" nedokázali ničím a tento svoj výplod fantázie predstavili poslancom ako realitu.
Chcú teda čo najviac detí zo špeciálnych škôl presúvať do bežných základných škôl a taktiež, ak to bude možné, aj celé špeciálne školy rušiť spôsobom, pri ktorom ich zlúčia s bežnými základnými školami. Medzi deti slušných rodičov, bez ohľadu akú majú farbu či národnosť, tak presunú množstvo detí s potrebou špeciálneho prístupu. Dopad na kvalitu ich života a vzdelávacieho procesu bude týmto opatrením doslova devastačný.
Vláda tak premietla svoje ideologické predstavy nad realitu a fakty a neváha zničiť životy našich detí kvôli sociálnym experimentom. Hlasoval som jasne proti tomuto návrhu zákona.

Zobraziť viac
0 Komentáre sort Triediť podľa

Nasledujúce