ÍRSKA EUROPOSLANKYŇA: EÚ NÁS ŤAHÁ DO KONFLIKTU A ZAPLATÍ TO EURÓPA, JE MI Z TOHO ZLE

309 Zhliadnutia
REPUBLIKA
362
Publikované 10 Apr 2022 / V Politika

⁣🇮🇪 Clare Daly kritizovala sankcie EÚ s tým, že členské štáty to poškodí viac ako deklarovaný cieľ sankcií. Europoslankyňa a jej kolega 🇮🇪 Mick Wallace nepodporujú postoj Bruselu a zasielanie zbraní na Ukrajinu.
„Tentokrát to zaplatia bežní Rusi, vrátane tých, čo sú proti vojne a ešte viac zaplatia Európania, ktorí čelia masívnemu zvyšovaniu cien energií... To morálne pobúrenie z ruskej ilegálnej vojny, ktoré vyvolalo toto šialenstvo, je v kontraste s mlčaním pri amerických ilegálnych vojnách v Iraku a Afganistane. Nielenže sme ich neodsúdili, ale dokonca sme sa do nich zapojili a pokračovali v biznise so všetkými...
Šťastne rozdávame miliardy na predlžovanie vojny na Ukrajine. Je mi z toho zle... Rusko nesie zodpovednosť za tento konflikt, samozrejme, ale nesmieme ignorovať úlohu NATO a EÚ. Namiesto presadzovania mieru a záujmov Európanov, Ukrajincov, občanov EÚ a áno, ruských občanov takisto, sa 🇪🇺 EÚ stala nástrojom NATO a vojensko-priemyselného komplexu.
Potrebujeme koniec konfliktu a koniec militarizmu, prímerie, rokovať o urovnaní sporov. Obnovme diplomaciu a presadzujme mier! Čokoľvek iné z nás robí spoluvinníkov,“ povedala írska europoslankyňa.
[1] https://www.independent.ie/......./mep-clare-daly-crit
[2] https://www.europarl.europa.eu..../.../en/197731/CLARE
🇸🇰 #MarianDuris #HnutieRepublika #Republika #SlovenskaRepublika #Slovakia #Slovensko #Ireland #EuropskaUnia #EuropskaKomisia

Zobraziť viac
1 Komentáre sort Triediť podľa

Krucifix
Krucifix 2 mesiace pred

Nepředpokládám , že sklidila ovace ve stoje, ale těší mě, že naši, jako třeba pánové Uhrík a David nejsou v té jámě lvové úplně sami.

   1    0
Zobraziť viac