Nasledujúce


Ukrajinský tank je skrytý za rodinným domom

590 Zhliadnutia
Dokumentaren
322
Publikované 14 Apr 2022 / V Alternatívne médiá

⁣Všimnite si, kde sa nachádzajú ruské a kde ukrajinský tank. Ruské tanky sa pohybujú po ceste, ukrajinský tank je skrytý za rodinným domom vzadu na dvore, odkiaľ páli na ruské tanky. Vidno, ako strely preletujú pomedzi domy. Po chvíli mu ruské tanky paľbu opätujú, pričom sú zasiahnuté aj stavby.
Či je používanie civilných objektov a živých štítov takticky nevyhnutné a morálne obhájiteľné v atmosfére takéhoto konfliktu nechám na iných. No ak sa tak deje, povedzme si úprimne, je sa potom nad čím čudovať, že sú zničené aj civilné obydlia, bytovky, rodinné domy, nákupné centrum alebo iná nevojenská budova?
Ak bežní občania dostanú do rúk zbrane a používajú ich v obrane vlasti, je možné ich potom počítať ako civilné obete (vojnový zločin) alebo sa už vnímajú za dobrovoľnú súčasť armády a tým za armádne straty?
Dôležité je zodpovedať otázku, či by ten-ktorý objekt bol zničený, aj keby v danom momente dočasne neslúžil ako strategické miesto pre ukrajinskú armádu alebo iné ozbrojené ukrajinské sily. Či by ruskí vojaci zastrelili konkrétnych civilistov, aj keby na nich civilisti nemierili zbraňou. Nebudem naivne predpokladať, že vojak sa radšej nechá zastreliť mužom v civile, než by mal vystreliť proti nemu.
Pre úplnosť, netvrdím tým ani to, že žiadny ruský vojak by v takom prípade nekonal zverstvá, ani že sa také na Ukrajine nedialo. Každý máme vlastnú hlavu a aký obsah je v nej, o tom rozhoduje len jej nositeľ. Vojaci sa môžu správať ako neľútostné krvilačné stroje aj napriek tomu, ak to majú zakázané a nie je to ich úlohou. Obzvlášť, ak na obrazy vojny nie sú dostatočne psychicky vycvičení. Na mieste ich však veľmi nemá kto kontrolovať a veľa vecí sa nedá spätne dokázať.
Ako aj predtým, znovu opakujem, dobrí aj zlí ľudia sú na oboch stranách, v každom národe, za každých okolností.
Len pre zamyslenie...

Zobraziť viac
1 Komentáre sort Triediť podľa

Verte Neverte
Verte Neverte 4 mesiace pred

Veľmi pekne podane mali by sa zamyslieť všetci ukrajinsky zmýšľajúci ludia

   1    0
Zobraziť viac

Nasledujúce