Čo hovorí EÚ a OSN na smrť generála Lučanského?

157 Zhliadnutia
REPUBLIKA
194
Publikované 29 Jun 2021 / V Politika

⁣Čo hovorí EÚ a OSN na smrť generála Lučanského? Eurokomisára a spravodajcu z OSN som na to osobne upozornil. Všetci však mlčia ako ryby❗
Vraj treba zlepšiť podmienky v európskych väzniciach. Väzni sú vraj šikanovaní, LGBTIQ+ komunita je v nich prenasledovaná, etnické menšiny diskriminované... Skrátka klasické 🇪🇺 bruselské problémy.
Ja tvrdím opak. Väzenie má byť trestom, a nie hotelom! ☝ Pohodlie pre ODSÚDENÝCH kriminálnikov netreba už ďalej zvyšovať. Väzni sa majú ako v bavlnke. Za to že vraždili, znásilňovali alebo kradli majú vo väzení vyberané jedlá, strechu nad hlavou, kúrenie/klímu a denný program. Mnohým je tam lepšie, ako doma!
Namiesto zlepšovania pohodlia pre odsúdených kriminálnikov treba bojovať proti zneužívaniu väzansko-väzobného stíhania na šikanovanie (často) nevinných ľudí a vynucovanie ich priznaní či udaní. Obzvlášť, ak sa tieto aktivity dejú pod taktovkou najvyššie postavených vládnych politikov.
Vysokých predstaviteľov EÚ a OSN som v tejto súvislosti osobne upozornil na doposiaľ nevysvetlenú smrť bývalého policajného prezidenta Lučanského, ktorý bol väzobne držaný vo väzenskej cele. Táto smrť pripomína scény z mafiánskych rozvojových krajín.
Na moje upozornenie o smrti pána Lučanského však ani jeden z vysokopostavených pánov nereagoval. Nevidia, nepočujú, prehliadajú 🙈🙉🙊 Porušovanie ľudských práv im prekáža len vtedy, ak im to (geo)politicky vyhovuje. Taká je realita únie 👎
Všetci pritom vieme, že záhadné zomieranie kľúčových svedkov vo väzbe a organizované skupiny ovplyvňujúcej trestné konania (na ktoré upozorňuje správa SIS) sú pre spravodlivosť a pre spoločnosť oveľa väčšou hrozbou, ako to, že odsúdený vrah nedostane každý deň čistý voňavý vankúš...
Slovensko je pekná krajina plná dobrých ľudí a nedám na ňu vo svete dopustiť ✅ Ale súčasná slovenská vláda, to je čistá mafia. A treba to hovoriť všetkým všade, nech čím skôr padne!
---
Moje vystúpenie bolo súčasťou pracovného rokovania europarlamentného Výboru pre občianske práva a slobody (LIBE) na tému Neľudské podmienky vo väzniciach v EÚ. Na tomto zasadnutí bol prítomný:
- eurokomisár pre spravodlivosť Didier Reynders
- riaditeľ Európskej agentúry pre základné práva Michael O'Flaherty
- špeciálny spravodajca OSN pre neľudské zaobchádzanie Nils Melzer
- a ďalší zástupcovia ľudskoprávnych organizácií...
Celý záznam zo zasadnutia je k dispozícii tu:
https://multimedia.europarl.eu....ropa.eu/en/committee

Zobraziť viac
0 Komentáre sort Triediť podľa