Nasledujúce


⁣VLÁDA ÚTOČÍ NA ŽIVOTY NAŠICH DETÍ! OSADNÍKOV ZO ŠPECIÁLNYCH ŠKÔL CHCE ROZDEĽOVAŤ MEDZI BEŽNÉ ŠKOLY!

175 Zhliadnutia
Milan Mazurek
326
Publikované 18 Jun 2021 / V Alternatívne médiá

⁣VLÁDA ÚTOČÍ NA ŽIVOTY NAŠICH DETÍ! OSADNÍKOV ZO ŠPECIÁLNYCH ŠKÔL CHCE ROZDEĽOVAŤ MEDZI BEŽNÉ ŠKOLY!

Vládny návrh zákona o štátnej správe v školstve, ktorý bol na tejto schôdzi finálne schválený presúva celé špeciálne školstvo z Ministerstva vnútra, pod Ministerstvo školstva a taktiež mení pôsobnosť regionálnych úradov školstva, ktoré dodnes spadali pod samosprávne kraje.

V dôvodovej správe k tomuto návrhu zákona Ministerstvo uvádza, že jeho cieľom je riešenie "nespravodlivého" zaraďovania detí z osád do špeciálnych základných škôl, čím vraj dochádza k ich diskriminácii. Existenciu takéhoto "systémového rasizmu" nedokázali ničím a tento svoj výplod fantázie predstavili poslancom ako realitu.

Chcú teda čo najviac detí zo špeciálnych škôl presúvať do bežných základných škôl a taktiež, ak to bude možné, aj celé špeciálne školy rušiť spôsobom, pri ktorom ich zlúčia s bežnými základnými školami. Medzi deti slušných rodičov, bez ohľadu akú majú farbu či národnosť, tak presunú množstvo detí s potrebou špeciálneho prístupu. Dopad na kvalitu ich života a vzdelávacieho procesu bude týmto opatrením doslova devastačný.

Vláda tak premietla svoje ideologické predstavy nad realitu a fakty a neváha zničiť životy našich detí kvôli sociálnym experimentom. Hlasoval som jasne proti tomuto návrhu zákona.

Dôvodovú správu k návrhu zákona nájdete na tejto adrese:
https://www.nrsr.sk/web/Dynami....c/DocumentPreview.as

Hlasovanie poslancov o finálnej podobe zákona nájdete na tomto odkaze:
https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=46013

Zobraziť viac
1 Komentáre sort Triediť podľa

lapoj
lapoj 1 rok pred

niet co dodat. Snad len nastahovat takychto osadnikov ku tymto debilom,, nech si ich uziju.

   0    0
Zobraziť viac

Nasledujúce