UPOZORNENIE: Projekt Vimo končí. Do konca augusta bude možné si stiahnuť uploadnuté videá. Potom bude definitívne odpojený.
Ďakujeme za Vašu doterajšiu priazeň

Literárne odporúčanie Kulturblogu: Daniel Krman: Itinerarium

96 Zhliadnutia
Kulturblog
637
Publikované 16 Mar 2021 / V História

⁣Pokračujeme v našom seriáli odporúčaní literatúry. Jednou z nich je aj kniha Itinerarium - Cestovný denník, ktorú nájdete v našom internetovom obchode za 11,99€ tu:
https://www.obchod.kulturblog.....sk/kategoria/knihy/d

Cestovný denník Itinerarium vznikol spracovaním poznámok z diplomatickej cesty Daniela Krmana ml. za švédskym kráľom Karolom XII. z rokov 1708 - 1709 a patrí medzi najkvalitnejšie slovenské cestovné prózy. Krmanov denník má veľmi veľkú historicko-dokumentárnu hodnotu. Podrobný opis zážitkov a dojmov z cesty, ktorá sa odohrávala v čase Veľkej severnej vojny, nám prináša množstvo informácií z oblasti zemepisnej, kultúrnohistorickej a etnografickej z územia strednej a východnej Európy. Zároveň obsahuje dialógy a portréty významných osobností ako napríklad už zmieneného švédskeho kráľa alebo kozáckeho hajtmana Ivana Mazepu. Rovnako dôležitý je aj detailný opis bitky pri Poltave, ktorej bol Daniel Krman svedkom.

Zobraziť viac
0 Komentáre sort Triediť podľa