UPOZORNENIE: Projekt Vimo končí. Do konca augusta bude možné si stiahnuť uploadnuté videá. Potom bude definitívne odpojený.
Ďakujeme za Vašu doterajšiu priazeň

Nasledujúce


POSLANCI NR SR SI ODMIETLI ZNÍŽIŤ PLATY! POZRITE, AKO KTO HLASOVAL!

137 Zhliadnutia
REPUBLIKA
369
Publikované 20 Oct 2021 / V Politika

⁣V nasledujúcom roku platy poslancov, nezmyslene rátané z priemernej mzdy, opäť porastú a porastú aj paušálne náhrady. Uplatní sa však sankčný mechanizmus, ktorý ich zníži o 15%, pričom sa však tento mechanizmus nevzťahuje na paušálne náhrady. Platy poslancov tak klesnú naozaj symbolicky, o pár eur, nanajvýš pár desiatok.
Vďaka môjmu návrhu by sa platy zmrazili aj s paušálnymi náhradami a sankcia 15%, vyrátaná z priemernej mzdy v roku 2021 by sa odrátala od podstatne nižšieho základu, a teda by mohli klesnúť aj o 500 €, počas roka 2022.
Poslanci OĽANO ale túto jednoduchú logiku nepochopili, čo je pri ich rozumových schopnostiach bežné a verejne tvrdili, že zmrazením platov zamedzíme sankčnému mechanizmu, vychádzajúcemu z ich tragickej vládnej politiky.
Pozrite sa, ktorí poslanci si v parlamente odmietli znížiť platy v čase extrémneho zdražovania takmer všetkých produktov:
https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=46568

Zobraziť viac
0 Komentáre sort Triediť podľa

Nasledujúce