Voliť nie je právo, je to povinnosť

30 Zhliadnutia
Nacionálny Syndikát
20
Publikované 16 Mar 2021 / V Politika

⁣V tejto nahrávke sa poslucháč dozvie, naše chápanie
volebného práva, ako aj prečo jeho nevyužitie, alebo voľbu menšieho zla,
považujeme za nevhodné riešenia neutešenej situácie v slovenskej politike.Príslušný článok nájdete tu:

https://nacionalnysyndikat.wor....dpress.com/2017/09/0

Zobraziť viac
2 Komentáre sort Triediť podľa

Anderkixa
Anderkixa 6 mesiace pred

video som nevidel ale nadpis je čistá hovadina. Treba sa pozrieť ako fungovala demokracia v antickom Grécku.
Práveže voliť by malo byť zakázané minimálne 80%-ám obyvateľstva, lebo sú idioti. V ktorej firme si majitelia nechajú hlasovať o strategických rozhodnutiach šoférom a upratovačkám????

   0    0
Nacionálny Syndikát
Nacionálny Syndikát 6 mesiace pred

Nadpis ako taký nie je hovadina, pokiaľ by ste ho vnímali v kontexte toho, o čom je video. Darmo sa teda oháňate antickou demokraciou, nakoľko o tej video vôbec nie je, a vôbec nemáme dôvod s vašim názorom nesúhlasiť v kontexte v akom ho staviate. V čom však nesúhlasíme je vaše vnímanie štátu ako každej inej firmy aspoň teda súdiac podľa vášho prirovnania. Od toho odhliadnuc, načo komentujete niečo čo ste sa ani neobťažovali si vypočuť? Len tým zo seba robíte hlupáka pre nič za nič.

   0    0
Anderkixa
Anderkixa 6 mesiace pred

@Nacionálny Syndikát: aký máte dôvod zamykať svoje vodeá pre tých, ktorí pri registrácii nemienia sem vycapiť fotku svojho OP? Čo sme na facebooku? Prirovnanie štátu k firme je úplne namieste. To len vy majitelia nejakého syndikátu neviete zrejme pochopiť. Štát funguje presne na tom istom princípe, resp. mal by tak fungovať.

   0    0
Nacionálny Syndikát
Nacionálny Syndikát 6 mesiace pred

@Anderkixa: Vďaka za upozornenie, neboli sme si vedomí, že ak naše videá označíme preventívne ako nad 18 tak od užívateľov bude stránka vyžadovať fotku OP. Napravíme to. A silno by nás aujímalo na základe akých argumentov usudzujete, že štát funguje, respektíve by mal fungovať ako firma. Nefunguje v rámci slobodného trhového hospodárstva a nikdy ani náznakom jeho účelom neboli štandardné motívy finančného zisku, aké by také prirovnanie vyźadovalo. Ale nech sa páči radi si váš názor vypočujeme.

   0    0
Anderkixa
Anderkixa 6 mesiace pred

@Nacionálny Syndikát: kedysi bol kráľ cca v pozícii majiteľa štátu podobne ako dnes majiteľ firmy. V porovnaní s volenými meniacimi sa politikmi - správcami majetky, ktorý im nepatrí, bol u kráľov finančný motív menej výrazný ako u striedajúcich sa správcov, ktorí si chvú čo najvisc nahrabať pre seba.

   0    0
Anderkixa
Anderkixa 6 mesiace pred

@Nacionálny Syndikát: ani majitelovi girmy nejde výhradne o ginančný motív. Firmu bufuje ako spoločenskú entitu, často počas generácií, má k nej osobný vzťah... Ako chceme aby volení správcovia mali k majetku štátu vzťah, keď môžu byť kedykoľvek vymenení vo voľbách hlasmi ľudí, ktorí sa v riadení štátu absolútne nebyznajú?

   0    0
Anderkixa
Anderkixa 6 mesiace pred

@Nacionálny Syndikát: nielen štát, aj rodina či akákoľvek spoločenská entita funguje na princípe firmy. Má isté záujmy a hierarchiu vnútorných vzťahov a funkcií jednotlivých členov. Prečo nechcete, aby futbalových trénerov reprezentácie volili občania? Alebo riaditeľov strategických štátnych podnikov? Na takéto rozhodnutie občania nie sú kompetentní, ale na rozhodovanie o chode štátu, resp. o tom komu ho zveriť už sú kompetentní?

   0    0
Nacionálny Syndikát
Nacionálny Syndikát 6 mesiace pred

@Anderkixa: Do istej miery s vami môžme v tomto súhlasiť. v minulosti skutočne panovníci boli majiteľmi svojich štátov tak ako dnes za majiteľia majú svoje firmy. Zároveň však narozdiel od majiteľa firmy, feudálnemu panovníkovi spraivdla patrili aj ľudia žijúci na tomto majetku. A tým že mus títo ľudia patrili mohol s nimi zaobchodiť ako uznal za vhodné, nezávisle na tom čo je pre nich dobré alebo zlé. Nikto ho nemohol pritiahnuť na zodpovednosť. Majiteľa firmy však jeho zamestnanci môžu pritiahnuť na zodpovednosť tým, že keď s nimi zaobchádza ako s odpadom mu dajú výpoveď a odídu. Tento luxus subjekty štátu v drvivej miere nemajú a nemali. Ďalej sme názoru, že štát nie je zosobnený v jeho predstaviteľoch a preto sme názoru, že aj majetok štátu by mal byť minimálny. To však širšie súvisí s našim chápaním štátu, ktoré je očividne zásadne odlišné od vášho. Ak vás zaujíma bližšie pohopenie nášho názoru budeme vás musieť odkázať na našu stránku, na komentáre pod viedom by toho bolo predsa len veľa.

   0    0
Nacionálny Syndikát
Nacionálny Syndikát 6 mesiace pred

@Anderkixa: ALe dali ste nám pár zaujímavých podnetov na premýšľanie. Ďakujeme

   0    0
Anderkixa
Anderkixa 6 mesiace pred

@Nacionálny Syndikát: možno moje ponímanie štátu nie je ďaleko od vášho... tu na to nie je priestor. Stránku som už trochu prebehol a aj čo-to okomentoval:) projekt sa mi páči, názov nie. Video o roztrieštenosti národných strán je OK. V podstate súhlasím. Alebo v prostate ako dnes breptol Miňo v kulturblogu :)

   1    0
Nacionálny Syndikát
Nacionálny Syndikát 6 mesiace pred

@Anderkixa: Pozreli sme si tie komentáre a už aj na ne odpovedali. :) Názov vychádzal v podstate z dvoch hlavných faktorov. Syndikát v chápaní pojmu ako záujmového spoločenstva. A Nacionálny v zmysle, že toto záujmové spoločenstvo je národ ako etnicky (rasovo), kultúrne a jazykovo homogénna spoločnosť. Ale chápeme. Nie každému musí byť taký názov po chuti. :)

   0    0
Anderkixa
Anderkixa 6 mesiace pred

Ako si mám to video pozrieť ak mám viac ako 18?

   0    0
Zobraziť viac